Portfeli kryptowalutowych obsługujących tokeny ERC20 jest multum. Osoby inwestujące w nowe airdropy czy ICO potrzebują ich do trzymania swoich kryptowalut. Wybraliśmy dla Was 2 pozycje godne uwagi i polecenia.

Pamiętajcie że każdy ma prawo do własnego zdania a opinia na temat portfeli wynika z naszego doświadczenia. Każdy portfel wymienionych w tym artykule jest/ był używany przez któregoś członka naszej ekipy.

Czym jest standard ERC20 ?

ERC-20 (Ethereum Request for Comment) to standard określający reguły programistyczne dla tokenów w sieci blockchain Ethereum. Do dnia 28.04.2019 w sieci Ethereum działa 182 781 tokenów zgodnych z ERC-20.

Opracowanie wspólnej listy standardów i reguł umożliwiło programistom przewidywanie wpływu poszczególnych tokenów jeden na drugiego. Dzięki czemu transparentności sieci ETH znacznie wzrosła.

Swoją popularność standard ERC20 zawdzięcza firmom, które wprowadzają do świata kryptowalut ICO. Nowe tokeny wymagają przechowywania ich w portfelach obsługujących ERC20

imToken – lekki portfel Bitcoin obsługujący tokeny w ERC20

imToken portfel kryptowalut

imToken to portfel mobilny, który instalujesz jak zwykłą aplikację na telefon. Pobrać go możesz z Google Play lub App Store. Został stworzony przez chińczyków w 2016 roku. Niestety nie jest dostępny jako oprogramowanie open-source dlatego nigdy nie wiadomo czy pewnego dnia Chińczycy nie spakują się i zabiorą wszystkie kryptowaluty zgromadzone w portfelu razem ze sobą.

programowanie

Portfel ERC20 imToken jest bardzo prosty w obsłudze dlatego szczególnie polecamy go początkującym cryptomaniakom. Do najważniejszych funkcji portfela należny zaliczyć:

 1. Możliwość podpisywania kontraktów offline.
 2. Cold wallet
 3. Tworzenie portfela Bitcoin
 4. Obsługa praktycznie wszystkich dostępnych na rynku tokenów ERC20
 5. Wbudowany kantor kryptowalut
 6. Tworzenie backupu jednym kliknięciem
 7. imKey
Portfel ERC20

MyEtherWallet – najpopularniejszy portfel ERC20 online

MyEtherWallet to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych portfeli służący do przechowywania praktycznie wszystkich tokenów w standardzie ERC20. W portfelu możecie przechowywać takie kryptowaluty jak:

 • TRON
 • EOS
 • ETH
 • VeChain
 • Basic Attention Token i wiele innych
Przeglądarka Brave

Pulpit użytkownika portfela MyEtherWallet jest dostępny poprzez przeglądarkę internetową. Co ważne, interfejs obsługuje język polski. Konto portfela zakładamy na oficjalnej stronie internetowej www.myetherwallet.com

Portfel ERC20 MEW

Pozostałe funkcje portfela:

 • kantor wymiany, gdzie możesz wymienić ETH na BTC
 • ENS – Ethereum Name Service czyli system umożliwiający zmianę nazwy portfela na bardziej przyjemną dla użytkownika np. cryptomaniak.eth
 • DomainSale, jest to forma bazaru na którym można kupić już zajęta domenę.
 • tworzenie smart kontraktów

Portfele sprzętowe BTC obsługujące ERC20

Portfel ERC20 Ledger Nano X

Wyżej opisane portfele kryptowalut są dostępne całkowicie za darmo. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo przechowywanych środków to bez wątpienia zdecydowanie lepsze od opisanych w artykule są portfele sprzętowe takie jak Ledger czy Trezor. Niestety za te portfele trzeba zapłacić ok. 300,00 PLN

Polecamy także do skorzystania z portfela systemowego Exodus. Portfel ten wspiera dużą ilość najpopularniejszych tokenów opartych o standard ERC i jest darmowy. Na naszym portalu znajdziecie poradnik opisujący proces instalacji oraz konfiguracji Exodus’a.

A wy jakich portfeli ERC20 używacie ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]