EMURGO, oficjalnie ogłosiło że token Cardano (ADA) jest już kompatybilny z najpopularniejszym portfelem Bitcoin Ledger Nano S. Integracja Cardano z Ledger była długo wyczekiwana w środowisku kryptowalutowym. Portfel sprzętowy Ledger został zintegrowany z opracowanym przez EMURGO portfelem Yoroi, który jako pierwszy wspierał Cardano.

Portfel kryptowalut Ledger to klasa sama w sobie!

Ledger od 5 lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i infrastruktury dla kryptowaluty. Firma wdraża także aplikacje blockchain dla osób oraz firm. Do tej pory sprzedała ponad 1,5 miliona sztuk portfeli kryptowalut w 165 krajach na całym świecie. Bez wątpienia portfel kryptowalut Ledger Nano S jest najlepszym portfelem sprzętowym jeżeli chodzi o bezpieczeństwo środków. Drugim flagowym modelem Ledger jest Ledger Blue, w pełni dotykowy, z łatwością mieści się w jednej dłoni.

Integracja Cardano z Ledger była możliwa dzięki wsparciu projektu przez Cardano Foundation. Na sukces pracowały także dwa zespoły: Vacuum Labs oraz IOHK. Oba te zespoły pracowała ciężko nad integracją portfela Yoroi z Ladger.

Strategia EMURGO pozytywnie wpłynie na cenę ADA.

Szef działu technicznego EMURGO, Nicolas Arqueros powiedział:
“Cieszę się, że ta integracja została wreszcie udostępniona opinii publicznej. To wydarzenie, na które wielu ludzi czekało w zeszłym roku. Jestem szczególnie podekscytowany faktem, że tak wiele zespołów spotyka się i współpracuje nad tym, co naprawdę stanowi przełomowe nowości w branży, i zapowiada wiele bardziej ekscytujących wydarzeń komercyjnych dla Cardano w 2019 r.”

Integracja ADA z portfelem kryptowalut Ledger to kolejny strategiczny krok dla ekosystemu Cardano.

Jak podaje Ledger, tylko w 2018 roku z giełd kryptowalut skradziono 850 milionów dolarów w postaci różnych walut cyfrowych. Obecnie najbezpieczniejszą formą przechowywania kryptowalut jest portfel sprzętowy. Model Ladger Nano S jest pierwszym i jedynym certyfikowanym portfelem sprzętowym na świecie.

Z pewnością współpraca pomiędzy obiema firmami przyniesie obopólne korzyści. Biorąc pod uwagę tempo w jakim rozwija się waluta cyfrowa ADA, można wnioskować że jej twórcy jeszcze nie raz zaskoczą nas pozytywnymi wiadomościami. Jetem przekonany że każdy z nas boi się o bezpieczeństwo swoich środków, Cardano robi duży krok aby nasze środki były w pełni bezpieczne.

W Polsce kilka firm ma w swojej ofercie portfele Ladger Nano S i Blue. Na Allegro także jest ich masa ale radzimy by kupować je od oficjalnego partnera firmy Ladger.

A Ty, z jakiego portfela kryptowalut korzystasz obecnie ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]