Technologia Blockchain oraz gry to idealne połączenie. Już nie raz to powtarzaliśmy i będziemy dalej powtarzać. A zarabianie kryptowalut grając w gry jest możliwe! Kryptowaluty jako pochodne blockchaina, także znajdują zastosowanie w sektorze gier komputerowych. Wirtualne waluty w grach to już standard, kryptowaluty powoli zaczynają wchodzić na ten rynek.

Gry oparte na technologii blockchain wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu. Na dzień dzisiejszy mamy ponad 550 tytułów znajdujących się na listach DappRadar.com.

Poniżej przestawiamy wam listę 5-ciu najpopularniejszych gier działających, bądź opartych na technologii blockchain. Grając w te gry macie możliwość otrzymania darmowych kryptowalut. Ranking najpopularniejszych blockchainowych gier został oparty na danych pochodzących z DappRadar.

HyperDragons Go

5 miejsce w maszym rankingu zajmuje gra HyperDragons Go. Gra jest oparta o protokół kryptowaluty Ontology (ONT).

HyperDragons Go
Źródło: https://hyd-go.alfakingdom.com/

HyperDragons Go to RPG czyli gra fabularna oparta na narracji. W grze musimy trenować smoka wojownika, na uwagę zasługuje także szeroko rozwinięty mechanizm handlu pomiędzy graczami.

Nasze smoki mieszkają w zamku, od czasu do czasu musimy opuścić zamkowe mury aby zdobyć dla nich jedzenie. Walka z innymi graczami jest najlepszym sposobem na zdobywanie doświadczenia przez naszego smoka. Dzięki doświadczeniu możemy rozwijać jego umiejętności. Oprócz cennego doświadczenia, zwycięstwo w walce na arenie zapewnia także wiele nagród.

EOS Knights

4 miejsce przypada najstarszej grze mobilnej opartej o EOS.

EOS Knigts
Źródło: eosknights.io

Gra oparta na protokole EOS. Jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne jak i komputery. W grze zbieramy materiały oraz recepty, z których możemy tworzyć jeszcze lepsze zbroje czy pancerze. W aplikacji mamy dostępne 24 zwierzaki, którymi możemy się opiekować. Surowce oraz itemki zdobyte lub wytworzone w grze możemy sprzedawać na rynku za pomocą kryptowaluty EOS.

My Crypto Heroes

Ostatnie miejsce na podium w naszym rankingu najpopularniejszych blockchainowych gier zajmuje My Crypto Heroes.

Źródło: https://youtu.be/JufXwrVdhtQ

My Crypto Heroes (MCH) to gra RPG dla wielu graczy (multiplayer) zbudowana na platformie blockchain, oparta na protokole Ethereum (ETH).

W grze mamy dostępne dwa tryby: PvE oraz PvP. Przedmioty oraz bohaterowie są zabezpieczone poprzez Blockchain jako token ERC-721, ich wartość rośnie w miarę postępów w grze.

Rzadkiej jakości bohaterów możemy sprzedać na platformie takiej jak OpenSea. Walcząc w turniejach lub biorąc udział w licznych questach mamy możliwość otrzymania przedmiotów rzadkiej jakości, które także możemy sprzedać i otrzymać ETH.

EOS Dynasty

Tuż za podium rankingu najpopularniejszych gier, za granie w które możemy otrzymać kryptowaluty, plasuje się EOS Dynasty.

EOS Dynasty to pierwsza gra RPG i PvP oparta na technologii blockchain. W grze ulepszamy swoich bohaterów poprzez zbieranie różnorodnych materiałów, wykuwamy przedmioty oraz oswajamy wierzchowce.

Three Kindoms Token (TKT) jest to kryptowaluta dostępna w grze, oparta na blockchainie EOS. Zdobywanie TKT nie jest jednak proste. Token TKT możemy dostać jako nagrodę za ukończenie kampanii, misji a także jako nagrodę za wygrany pojedynek z innym graczem.

Prospectors

Nasz ranking najpopularniejszych blockchainowych gier dobiegł końca. Zwycięzcą jest gra Prospectors oparta o protokół EOS, ostatnio bardzo krytykowany przez społeczność kryptowalutową.

Źródło: https://youtu.be/SLcvqeKVHRU

Jeśli chodzi o popularność to Prospectors nie ma sobie równych. JEst to pierwsza gra MMO na EOS! Strategia w czasie rzeczywistym z ekonomią generowaną przez użytkowników. Wszystkie ceny towarów oraz usług w grze są ustalane na podstawie podaży i popytu, dzięki czemu gospodarka w świecie Prospectors jest zrównoważona.

Ta wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej realna z każdym znalezionym złotem, każdą zarobioną monetą i każdą nową firmą. Zanurz się w XIX wiecznej gorączce złota!

Zarobione w grze krypto-złoto PGL, możemy wymienić na realne pieniądze. 1000 kawałków złota odpowiada 1 PGL. Z kolei sam token PGL notowany jest na kilku giełdach, m.in. na giełdzie CoinExchange.io – para PGL/BTC.

Kilka słów na koniec…

Grając w gry mamy możliwość zarabiania kryptowalut. Oczywiście wymaga to od nas dużo wolnego czasu, ale czemu nie łączyć przyjemne z pożytecznym ?

W ciągu następnych 3 tygodni napiszemy dla was obszerne recenzje topowej trójki z naszego rankingu. Jaki tytuł mamy dla Was wsiąść pod lupę jako pierwszy ? Czekamy na komentarze!

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]