Samsung Pay zintegrowany z kryptowalutami.

Zainteresowanie kryptowalutami ze strony wielkich światowych marek wzrasta z dnia na dzień. Nie tak dawno światowy potentat rynku elektronicznego Samsung, ogłosił że ich najnowszy model telefonu Galaxy S10 będzie wspierał płatności za pomocą kryptowalut.

Wiadomość ta zelektryzowała rynek kryptowalut. Rok 2019 może być przełomowy jeśli chodzi zainteresowanie kryptowalutami, co bezpośrednio przełoży się na notowania rynkowe.

Samsung Galaxy S10
Nowa seria Galaxy S10 z wbudowanym portfelem kryptowalutowym!
Źródło: REUTERS/Henry Nicholls

Obsługa płatności za pomocą wbudowanego portfela Bitcoin będzie możliwa dzięki aplikacji do płatności mobilnych Samsung Pay. Aplikacja jest dostępna do porania za darmo w sklepie Google Play. Samsung chwali się że aktualnie aplikację używa ponad 10 milionów osób na całym świecie.

Jakie kryptowaluty będzie obsługiwać Samsung Pay?

Z doniesień serwisu CCN.com wynika że Samsung poprzez integrację swojej aplikacji z kryptowalutami chce dotrzeć do jeszcze większej ilości użytkowników. Z wyliczeń Samsunga integracja z cyfrowymi walutami przyniesie korzyści nie tylko Samsungowi ale także samym kryptowalutą. Wyliczenia mówią o wzroście bazy użytkowników nawet o 25%.

W obecnej fazie projektu, jeśli S10 zostałby wyposażony w zintegrowany portfel kryptowalutowy to w 100% wspierałby Ethereum. Chodź jak sami twórcy Samsung Pay twierdzą, w niedalekiej przyszłości ich aplikacja wpierałaby także inne kryptowaluty.

Kiedy Samsung Pay będzie dostępny w Polsce?

Chodź rozmowy z bankami w Polsce zaczęły się już w 2015 do tej pory nic z nich nie wynikło. W drugiej połowie 2017 roku Samsung w krótkim oświadczeniu poinformował że w najbliższym czasie usługa Samsung Pay nie będzie dostępna na Polskim rynku. Powód ? Rzekomo nasz rynek płatności mobilnych jest zbyt zaawansowany.

Czy wprowadzenie możliwości płatności za pomocą krytpowalut przyśpieszy proces wprowadzenia Samsung Pay do Polski ? Z pewnością tak, ale barierą nie do pokonania mogą okazać się regulacje prawne.

Jedno jest pewne, cały rynek kryptowalut może zyskać poważnego sojusznika. Z pewnością portal Cryptomaniak.pl będzie dalej monitorował cały rozwój sytuacji. Gdy nowe informacje ujrzą światło dzienne opublikujemy je na łamach naszego portalu.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]