Staking i Lending – alternatywne sposoby zarabiania na Binance

Binance powoli zmienia się w kompleksową platformę do zarabiania kryptowalut. To już nie tylko największa na świecie giełda kryptowalut czy kantor ale miejsce w którym użytkownicy mogą zarabiać kryptowaluty pasywnie. Taką możliwość dają dwa niedawno uruchomione produkty: Binance Lending oraz Staking.

Obie metody to alternatywy dla trejdingu, osoby które nie widzą jak handlować na giełdzie z pewnością skorzystają z tych dwóch prostych opcji. W tym artykule przybliżymy wam w jaki sposób działa Binanace Lending oraz Staking.

Binance Lending – czyli lokaty kryptowalutowe na Binance

Lokaty kryptowalutowe na Binance to znacznie łatwiejszy sposób na zarabianie kryptowalut niż handel nimi, szczególnie dla osób które nigdy wcześniej nie miały styczności z graniem na giełdzie. Aby móc skorzystać z produktu jakim jest Binance Lending użytkownik przede wszystkim musi posiadać aktywne konto na giełdzie Binance, a także spełniać wymagania przypisane do odpowiedniej lokaty. Dostępność produktów na Binance Lending można sprawdzić tutaj.

Do tej pory Binance udostępniło lokaty dla takich kryptowalut jak:

 • EOS
 • USDT
 • DASH
 • Bitcoin – BTC
 • ETC
 • Ripple – XRP
 • Binance Coin – BNB
 • Ethereum – ETH
 • ZEC
 • LINK
 • USDC
 • Litecoin – LTC
 • Monero – XMR
 • Cardano – ADA

Użytkownik deponując odpowiednią kryptowalutę, ma możliwość zarabiania na odsetkach. Poniżej grafika ilustrująca w jaki sposób działają lokaty na Binance:

 

Źródło: tutaj

Do tej pory lokaty na Binance cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Liczba użytkowników którzy mogą się zapisać na lokaty jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy. W dniu startu lokaty, Binance zamraża wpłacone środki, tym samym nie są one dostępne na czas trwania lokaty.

Binance Staking – czyli stakowanie kryptowalut na Binance

Staking kryptowalut był szeroko omawiany na naszym portalu w poradniku: Stakowanie kryptowalut – czyli pasywne zarabianie krok po kroku. Stakowanie krypto na Binance jest sposobem na pasywne zarabianie kryptowalut bez konieczności inwestycji. Użytkownicy giełdy są nagradzani za zwykłe wpłacanie i trzymanie crypto na giełdzie.

 

Oczywiście nie wszystkie kryptowaluty dostępne na Binance można zarabiać poprzez staking.

Lista kryptowalut które można stakować na Binance:

Algorand Logo

Algorand (ALGO)

Roczny zwrot z inwestycji: 12-14%
Minimalna ilość: 2 ALGO*

Stellar (XLM)

Roczny zwrot z inwestycji: 2-4%
Minimalna ilość: 10 XLM*

Stratis logo

Stratis (STRAT)

Roczny zwrot z inwestycji: 1-2%
Minimalna ilość: 2 STRAT*

QTUM (QTUM)

Roczny zwrot z inwestycji: 6-8%
Minimalna ilość: 1 QTUM*

Komodo logo

Komodo (KMD)

Roczny zwrot z inwestycji: 5-6%
Minimalna ilość: 1 KMD*

Vechain (VET)

Roczny zwrot z inwestycji: 3-5%
Minimalna ilość: 1 VET*

Ontology logo

Ontology (ONT)

Roczny zwrot z inwestycji: 3-5%
Minimalna ilość: 0 ONT*

NEO logo

NEO (NEO)

Roczny zwrot z inwestycji: 1-3%
Minimalna ilość: 0 NEO*

*roczny zwrot inwestycji oraz minimalna ilość kryptowalut która musi być trzymana na koncie użytkownika, mogą ulec zmianie. Radzimy sprawdzić te dane na stronie giełdy

UWAGA!
Za stakowanie kryptowaluty NEO użytkownicy dostaną tokeny GAS, za Ontology – ONG a za Vechain – VTHO.

Zalety stakowania kryptowalut na Binance

Łatwiejszy dostęp

Użytkownicy będą zdobywać nagrody za stakowanie bez konieczności zakładania węzłów(nodów),nie martwią się o minimalne kwoty za stakowanie, długości czasu lub jakiekolwiek połowy. Po prostu utrzymuj minimalny depozyt na swoim koncie Binance i zarabiaj!

Dodatkowe nagrody

Dodatkowo Binance będzie organizować promocje w których użytkownicy zostaną nagrodzeni za włożony wysiłek w stakowanie kryptowalut. Nagrody te będą rozdzielane losowo, indywidualnie dla każdego przypadku

Maksymalny zysk

Binance uważa, że użytkownicy powinni zdobyć pełną kwotę nagród na swoich depozytach. Po uruchomieniu stakowania, Binance nie będzie pobierać opłaty za operacje związane z nim.

Podsumowanie

Bez wątpienia nowe produkty oferowane przez giełdę Binance robią furorę, szczególnie Binance Lending. Uruchomienie stakowania kryptowalut na Binance jest znacznie łatwiejsze niż rozpoczęcie go na własną rękę.

Z pewnością wiele osób zostanie przyciągniętych na Binance, zwabionych chęcią uzyskania łatwego zarobku. Niestety musimy was poinformować, że kokosów na tych programach nie zarobicie. Z drugiej jednak strony, spora część cryptomaniaków trzyma niektóre z podanych wyżej kryptowalut w swoich portfelach bez możliwość stakowania czy otrzymywania % z lokaty. Może warto jednak zaryzykować i część z tych środków przetransferować na giełdę Binance ?

Cryptomaniak

Cześć ! Witam Cię na Portalu Cryptomaniak.pl ! Nazywam się Paweł "Cryptomaniak" Bednarczyk, jestem fanem kryptowalut oraz nowych technologii. Od 2012 roku związany zawodowo z blockchainem oraz crypto. Jestem założycielem portalu Cryptomaniak.pl Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać na temat technologii blockchain lub kryptowalut, pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.