18 milionowy Bitcoin (BTC) ma zostać wydobyty w ten piątek, tym samym 3 miliony Bitcoinów pozostanie do wydobycia. Halving Bitcoina zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim wielu spodziewa się wzrostu kursu BTC. Czy tak się stanie ? Czas pokaże, patrząc na wcześniejsze halvingi jest duża szansa że kurs najpopularniejszej kryptowaluty na świecie poszybuje w górę.

15 października amerykański inwestor i współzałożyciel firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, Anthony Pompliano dodał wpis na swoim Tweeterowym profilu:

W ten piątek zostanie wydobyty 18-milionowy Bitcoin. Już tylko #3MillionLeft. Promujmy ten hashtag, aby świat mógł dowiedzieć się o Bitcoin.

W tweetcie Pompliano zwraca uwagę aby promować kryptowaluty globalnie. Takie podejście Amerykanina nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, fakt że połowa aktywów które posiada są w postaci cyfrowej waluty BTC.

 

3 miliony BTC do wykopania

Według danych ze strony https://www.bitcoinblockhalf.com/, do tej pory wydobyto 17 997 238 Bitcoinów. W ujęciu procentowym otrzymujemy 85.70%.

Tak mała liczba Bitcoinów do wydobycia powoli zaczyna napędzać hash rate. Hash rate to liczba zapytań, które pojedyncza maszyna lub ich grupa może wykonać co sekundę. Hash to nic innego jak dane konwertowane na ciąg tekstowy za pomocą algorytmu kryptograficznego. W przypadku kryptowalut, takich jak Bitcoin, dotyczy to danych transakcji przechowywanych w bloku oczekującym na dodanie do łańcucha.

Bitcoin hash rate wykres
Hash Rate

Sam wskaźnik jest dość istotny, ponieważ jego wysoka wartość może świadczyć o dużej sile sieci. Analizując miesięczny wykres hash rate Bitcoina możemy zobaczyć, że pod koniec września osiągnął on rekordowy poziom 108 Exahashes/s.

Podczas halvingu nagroda dla górników za “wykopanie” jednego bloku zostanie zmniejszona o połowę.

Ponieważ liczba monet, które wciąż muszą zostać wydobyte, maleje, konkurencja o ich zdobycie wydaje się rosnąć.

Czy zbliżający się halving przyniesie nam kolejny wzrost kursu Bitcoina ? Jakie macie zdanie na ten temat ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]