Dwa dni temu największa giełda kryptowalut na świecie ogłosiła Airdrop Stellar XLM, w którym do rozdania jest 9 500 000 XLM. Projekt zaczyna się dziś tj. 20 lipa 2019 a kończy 40 dni od daty startu. Dodajmy że nie jest to zwykły Airdrop tak jak to miało miejsce w opisywanym przez nas poradniku dotyczącym Airdopu XLM od Blockchain.com. Binance rozda darmowe kryptowaluty XLM wszystkim którzy posiadają na swoich kontach minimum 10 tokenów XLM. Poniżej opiszemy dokładnie cały proces stakowania.

1. Airdrop PoS od Binance

Binance rozda nagrody Stellar Lumens XLM w sposób opisany poniżej:

  1. Począwszy od 2019/07/20 Binance zacznie wykonywać codzienne screeny sald użytkownika XLM o godzinie 00:00 UTC.
  2. Ilość XLM która zostanie przekazana do dystrybucji będzie obliczana w następujący sposób:
    Ilość XLM posiadana przez użytkownika/całkowita ilość XLM zestakowana przez Binance
  3. Aby otrzymać darmowe XLM od Binance użytkownik musi posiadać w portfelu giełdowym Binance co najmniej 10 tokenów XLM
  4. Początkowa dystrybucja nagród XLM zostanie obliczona do 2019/09/01, cała ilość XLM która zostanie przekazana użytkownikom posiadającym tokeny XLM zostanie podana po 43 dniach.
  5. Ilość Stellarów które otrzymają użytkownicy Binance będzie obliczana codziennie i wypłacana co miesiąc. Dystrybucja środków może potrwać maksymalnie do 5 dnia każdego miesiąca.

Podsumowując, jeśli macie jeszcze Stellary XLM które rozdawał Blockchain.com to śmiało możecie je przesłać na Binance. Będą one dla was pracowały i w magiczny sposób rozmnożą się 🙂

To ile dostaniecie darmowych XLM zależy od ilości tokenów które będą “leżeć” na waszych kontach giełdowych.

Jeśli nie wiecie jak przenieść swoje środki w postaci kryptowaluty Stellar na giełdę Binance albo nie wiecie jak założyć konto, możecie zajrzeć do naszego poradnika. Co prawda w poradniku pokazujemy jak przesłać Bitcoin na Binance ale ta sama zasada obowiązuje dla Stellar.

2. Czym jest stakowanie kryptowalut

Zwykle kryptowaluty kopiemy za pomocą koparek kryptowalutowych i otrzymujemy tokeny w nagrodę. W ten sposób potwierdzane są transakcje. Potwierdzenie to nazywa się Proof of Work (PoW). Ale istnieje również system o nazwie Proof of Stake (PoS).

W PoS potwierdzenia transakcji nie są wykonywane za pomocą sprzętu, ale za pomocą już posiadanych monet. Ilość twoich monet spokojnie “leży” sobie na stosie i są one używane do stakowania. Proces stakowania zależy od implementacji. Ale w zasadzie otrzymujesz pewien procent swoich monet jako nagrodę(podobna zasada jak w koncie oszczędnościowym).

Są też kryptowaluty, które nie używają „stakowania”. Używają na przykład „kucia” (NXT) lub „zbiorów” (NEM), co również opiera się na stosie monet, ale nie tworzą monet i pobierają tylko opłaty transakcyjne. Są też kryptowaluty, które łączą PoW i PoS(hybrydy). Ogólnie są trzy możliwe sposoby stakowania:

1. Tylko PoS, które mają status „premined” i są tylko sprzedawane w IPO (NXT, NEM)

2. Hybryd PoW i PoS połączone ze sobą (Peercoin)

3. Używanie PoW tylko jako metody dystrybucji do pewnego czasu, a następnie używanie tylko PoW (Blackcoin, Bitz)

Myślę, że to kwestia gustu, który ze sposobów jest lepszy. Osobiście najbardziej lubię opcję 1. i 3.

Co ciekawe podobne stakowanie kryptowalut Binance prowadzi już dla osób które na portfelach giełdy Binance trzymają takie kryptowaluty jak:

  • NEO, zarabiasz GAS
  • ONT, zarabiasz ONG
  • VET, zarabiasz VTHO
  • TRX, zarabiasz BTT

Leave a comment

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.