Cena Bitcoina spada a Bakkt notuje nowy rekord sprzedaży kontraktów

Wszyscy z niepokojem obserwujemy to co się ostatnio dzieje na rynku kryptowalut. Kurs Bitcoina znacząco spada, altcoiny także reagują spadkami a Bakkt na przekór wszystkim osiąga nowy rekord wszech czasów, sprzedając ponad 640 Bitcoinowych kontraktów.

Każdy kto śledzi rynek kryptowalut wie, że takie wahania kursów są czymś w miarę normalnym i od czasu do czasu pojawiają się by psuć nasze nerwy.

Z drugiej strony zdarzają się także duże skoki kursu do góry, co znacznie poprawia nastrój.

Wolumen kontraktów futures na Bitcoiny (BTC) w Bakkt osiągnął nowy rekord w historii, wczoraj udało się sprzedać 640 kontraktów czyli o 653% więcej niż poprzedniego dnia.

Intercontinental Exchange (ICE) – operator Bakkt

Operator Bakkt lubi dostarczać informacje związane z kontraktami Bitcoina na Bakkt. Na Twitterze od jakiegoś czasu funkcjonuje konto bot “Bakkt Volume Bot” https://twitter.com/BakktBot na którym znajdziecie szczegółowe dane takie jak:

  • dzienną ilość sprzedanych kontraktów;
  • ilość jaką udało się sprzedać w poprzednim dniu;
  • Forecast – czyli prognozową liczbę kontraktów;
  • ATH Bakkt (o ile się pojawi);

Do tej pory stare ATH Bakkt zostało ustanowione 10.09.2019. Uwczesny rekord wynosił 224 sprzedane kontrakty.

Stare ATH Bakkt
Źródło: https://twitter.com/BakktBot

Mati Greenspan, starszy analityk z EToro, również zauważył gwałtowny wzrost wolumenu kontraktów wcześniej tego samego dnia. „Wolumen obrotu Bakkt bije rekordową wysokość. 334 BTC i wciąż rośnie ”, napisał tego dnia na Twitterze Greenspan.

ICE prowadzi transakcje pakietowe kontraktu futures na Bakkt Bitcoin

Wcześniej w październiku ICE przeprowadził pierwszą transakcję blokową kontraktów futures na Bitcoiny Bakkt. ICE określiło, że transakcja została zawarta między bankiem handlowym Galaxy Digital Galaxy Digital a firmą inwestycyjną kryptograficzną XBTO i rozliczona przez kupca towarów rolnych ED&F Man. XBTO skomentował umowę:

W zeszłym tygodniu kupiliśmy pierwszą umowę Futures na Bitcoin Daily i przyjęliśmy pierwszą fizyczną dostawę aktywów cyfrowych zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi kontraktów futures na towary. W tym tygodniu przeprowadziliśmy pierwszy handel blokowy. Z przyjemnością informujemy, że uruchomienie zakończyło się sukcesem i może obsługiwać duże transakcje

No cóż, pozostaje czekać na kolejne ATH. Z pewnością poinformujemy Was o tym fakcie na łamach naszego portalu.

Cryptomaniak

Cześć ! Witam Cię na Portalu Cryptomaniak.pl ! Nazywam się Paweł "Cryptomaniak" Bednarczyk, jestem fanem kryptowalut oraz nowych technologii. Od 2012 roku związany zawodowo z blockchainem oraz crypto. Jestem założycielem portalu Cryptomaniak.pl Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać na temat technologii blockchain lub kryptowalut, pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.