Wszyscy z niepokojem obserwujemy to co się ostatnio dzieje na rynku kryptowalut. Kurs Bitcoina znacząco spada, altcoiny także reagują spadkami a Bakkt na przekór wszystkim osiąga nowy rekord wszech czasów, sprzedając ponad 640 Bitcoinowych kontraktów.

Każdy kto śledzi rynek kryptowalut wie, że takie wahania kursów są czymś w miarę normalnym i od czasu do czasu pojawiają się by psuć nasze nerwy.

Z drugiej strony zdarzają się także duże skoki kursu do góry, co znacznie poprawia nastrój.

Wolumen kontraktów futures na Bitcoiny (BTC) w Bakkt osiągnął nowy rekord w historii, wczoraj udało się sprzedać 640 kontraktów czyli o 653% więcej niż poprzedniego dnia.

Intercontinental Exchange (ICE) – operator Bakkt

Operator Bakkt lubi dostarczać informacje związane z kontraktami Bitcoina na Bakkt. Na Twitterze od jakiegoś czasu funkcjonuje konto bot “Bakkt Volume Bot” https://twitter.com/BakktBot na którym znajdziecie szczegółowe dane takie jak:

  • dzienną ilość sprzedanych kontraktów;
  • ilość jaką udało się sprzedać w poprzednim dniu;
  • Forecast – czyli prognozową liczbę kontraktów;
  • ATH Bakkt (o ile się pojawi);

Do tej pory stare ATH Bakkt zostało ustanowione 10.09.2019. Uwczesny rekord wynosił 224 sprzedane kontrakty.

Stare ATH Bakkt
Źródło: https://twitter.com/BakktBot

Mati Greenspan, starszy analityk z EToro, również zauważył gwałtowny wzrost wolumenu kontraktów wcześniej tego samego dnia. „Wolumen obrotu Bakkt bije rekordową wysokość. 334 BTC i wciąż rośnie ”, napisał tego dnia na Twitterze Greenspan.

ICE prowadzi transakcje pakietowe kontraktu futures na Bakkt Bitcoin

Wcześniej w październiku ICE przeprowadził pierwszą transakcję blokową kontraktów futures na Bitcoiny Bakkt. ICE określiło, że transakcja została zawarta między bankiem handlowym Galaxy Digital Galaxy Digital a firmą inwestycyjną kryptograficzną XBTO i rozliczona przez kupca towarów rolnych ED&F Man. XBTO skomentował umowę:

W zeszłym tygodniu kupiliśmy pierwszą umowę Futures na Bitcoin Daily i przyjęliśmy pierwszą fizyczną dostawę aktywów cyfrowych zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi kontraktów futures na towary. W tym tygodniu przeprowadziliśmy pierwszy handel blokowy. Z przyjemnością informujemy, że uruchomienie zakończyło się sukcesem i może obsługiwać duże transakcje

No cóż, pozostaje czekać na kolejne ATH. Z pewnością poinformujemy Was o tym fakcie na łamach naszego portalu.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]