Jedna z najstarszych licencjonowanych giełd kryptowalut w Wielkiej Brytanii, Coinfloor delistuje Ethereum (ETH). Założona w 2013 roku giełda, licencjonowana przez U.K. Financial Conduct Authority, począwszy do 3 stycznia 2020 roku usuwa możliwość kupna, sprzedaży oraz wpłat kryptowaluty Ethereum.

Tą informację giełda podała na swoim oficjalnym blogu 17 grudnia. Od pierwszego kwartału 2020 roku Coinfloor skupi się tylko na usługach związanych z najpopularniejszą kryptowalutą czyli Bitcoinem.

Obi Nowsu twierdzi że:

” Ekosystem firm i konsumentów używających bitcoinów lub posiadających je rośnie z każdym dniem, gdy coraz więcej osób zaczyna dostrzegać jego wartość. Coinfloor ma możliwość tworzenia usług finansowych, które nie tylko zaspokajają potrzeby ekosystemu Bitcoin, ale także przyczyniają się do udostępniania tej przyszłej formy pieniądza wszystkim. Biorąc to pod uwagę, nieustannie staramy się identyfikować inne kryptowaluty, które zapewniają zróżnicowaną, sprawdzoną ofertę wartości, mają silną, zdolną społeczność zwolenników i koncentrują się na oporze wobec decentralizacji i cenzury “

Dlaczego Coinfloor delistuje Ethereum?

Decyzja o usunięciu ETH z platformy jest sporym ciosem dla wszystkich miłośników Ethereum. Na dzień dzisiejszy ETH jest drugą pod względem popularności kryptowalutą na świecie.

W opublikowanym oświadczeniu Obi Nowsu, założyciel i generalny dyrektor Coinfloor powiedział:

„Od kiedy pierwszy raz natknąłem się na Bitcoin w 2011 roku, stał się on dojrzałą sprawdzoną walutą. Żadna inna kryptowaluta nie jest obecnie tak blisko historii Bitcoin, wsparcia branży lub rozpoznawalności marki, więc skupienie się na Bitcoin miało sens. Bitcoin jest dominującą kryptowalutą zdecentralizowaną, opartą na wartościach i odporną na inflację, która daje jej potencjał, by stać się najlepszą formą pieniędzy, jaką kiedykolwiek widział świat ”.

Słowa pochwały w kierunku Bitcoina wydają się być w pełni zasadne. Obecna dominacja Bitcoina nad innymi kryptowalutami jest ogromna.

Wykres dominacji Bitcoina nad innymi kryptowalutami
Źródło: https://coinmarketcap.com/charts/ Wykres dominacji na rynku kryptowalut

Przyczyn podjęcia takiej decyzji należy upatrywać w niejasnej przyszłosci Ethereum (ETH) związanej z wprowadzaniem wersji Ethereum 2.0

Nwosu powiedział CoinDesk, że aktualizacja platformy Ethereum „może potrwać lata”, a złożoność operacji „oznacza, że ​​przez pewien czas mogą istnieć dwie wersje ethereum”.

Czyżby przewidywania Nowsu miały się wkrótce sprawdzić ? Idąc dalej tym tropem, możemy się spodziewać, że podobne działania w stosunku do Ethereum mogą powziąć inne giełdy kryptowalut.

Masowe usuwanie ETH z list giełd crypto z pewnością odbiłoby się na spadku kursu drugiej co do wielkości kryptowaluty świata.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]