Przyczyn załamania się rynku kryptowalut może być wiele. Każdy kryptowalutowy “prorok” ma inne zdanie. Oczywiście łatwo jest mówić o tym fakcie teraz, gdy spadki miały miejsce i każdy ich doświadczył.

Jeden z największych znawców technologii Blockchain i fan Bitcoina, Adreas Antonopoulos, 3 stycznia w podcaście “What Bitcoin Did”, otwarcie mówił jaki wpływ na kryptowaluty może mieć recesja lub wydarzenie podobne do obecnego zamieszania wokół koronawirusa.

Prorocze słowa Antonopoulosa

Nie wielu ludzi na świecie jest w stanie podważyć słowa Greka. Jego wiedza na temat Blockchaina i kryptowalut jest ogromna a on sam jest dla wielu z nas autorytetem. Spadki kursu Bitcoina były zaskoczeniem dla wielu ale nie dla Andreasa.

Antonopoulos zwrócił uwagą na fakt, że nie wielu kryptowalutowych inwestorów zdawało sobie sprawę z nadchodzącego niebezpieczeństwa. Co prawda według niego, jest to tylko przejściowe zjawisko.

„Powodem tego, że mocno się załamie, jest to, że wiele kapitału podwyższonego ryzyka, inwestycji korporacyjnych i inwestycji prywatnych od osób fizycznych opartych na tanich pieniądzach i dochodach do dyspozycji oraz nadwyżkach gotówki w portfelach itp., Jak w każdej innej części gospodarki, wyschnie. ”

Prognozy Greka sprawdziły się w tym tygodniu. Tylko wczoraj z rynku Bitcoina wycofano 100 milionów dolarów.

Andreas Antonopoulos
Źródło: wikipedia

Obecnie, nastroje panujące na rynku kryptowalut można opisać cytując Andreasa:

„Kiedy ludzie się boją, gdy dochodzi do takiej recesji, wycofują swoje inwestycje, a także wycofują się z kryptowalut”

Co dalej…?

Podczas recesji inwestorzy rozpaczliwie szukają płynności na rynkach, gdy jej nie ma, wycofują swoje aktywa do pieniądza. W takim przypadku mamy do czynienia ze zjawiskiem “cash is king”.

Według Antonopoulosa pierwsza “czkawka Bitcoina” wyeliminuje z rynku inwestorów operujących niebezpiecznymi narzędziami takimi jak dźwignie. Następnie mali i niedoświadczeni zaczną panikować i sprzedawać swoje aktywa “wielorybom“.

Spadki kursu Bitcoina zatrzymają się wraz z napływem gotówki na rynek kryptowalut.

Też macie podobne zdanie ? Dajcie znać w komena

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]