Kopanie kryptowalut w chmurze 2019

Czy opłaca się kopać kryptowaluty w chmurze w 2019 ? Odp. NIE !

W 2018 roku kopanie kryptowalut w chmurze czyli cloud mining stał się niezwykle popularny wśród zapalonych cryptomaniaków. Z każdej strony byliśmy bombardowani ofertami nowych firm które proponowały nam stabilne zarobki w zamian za inwestycję w ich kopalnie kryptowalut.

Jest to oczywiście stek kłamstw a kopanie w chmurze nigdy nie było opłacalne dla zwykłego usera (poza właścicielami firm oferujących kopanie w chmurze) i w najbliższej przyszłości długo nie będzie. Ale zacznijmy przechodzić do konkretów i powoli zmierzać do setna sprawy.

Czym jest kopanie w chmurze? Wady i zalety cloud miningu.

Kopanie kryptowalut w chmurze

 

Cloud mining

Najprościej rzecz ujmując kopanie kryptowalut w chmurze to płacenie zewnętrznej firmie za wynajmowanie ich koparek Bitcoin, przestrzeni użytkowej a dokładniej płacimy za udostępnianie mocy obliczeniowej. Im więcej mocy obliczeniowej zakupimy tym większe będą nasze zyski. Wszystko wygląda ładnie i pięknie ale tylko w teorii.

Oczywiście większość firm oferuje nam terminowe kontrakty a najkrótsze z nich zaczynają się już od 6 miesięcy. Tylko w 2018 powstało ponad 176 firm zajmujących się cloud miningiem, kilka w Polsce. Dla porównania w cały 2017 roku było ich zaledwie 27. Oczywiście mówimy tutaj o większych rybach a nie planktonie który mnożył się jak króliki na wiosnę 🙂

Cloud mining z założenia ma wiele zalet, oto kilka najważniejszych:

 • brak kosztów za prąd
 • nie musimy się martwić o stan techniczny naszych koparek
 • możliwość zwiększania naszej mocy wydobywczej
 • kopanie w chmurze nie wymaga od nas dużej wiedzy na temat kopania kryptowalut
 • wygoda
 • namawiając ludzi do przyłączenia się do programu dostajemy % z ich wpłaty początkowej

Zarabiaj kryptowaluty dzięki przeglądarce Brave

Wady kopania w chmurze:

 • zysk zależy od kursu kryptowalut
 • jesteś uzależniony od firmy z którą podpisujesz terminowy kontrakt
 • na zysk ma wpływ stale rosnąca trudność wydobycia
 • bankructwo firmy a co za tym idzie strata funduszy

To właśnie wady mają ogromny wpływ na opłacalność naszej inwestycji i powodują duże ryzyko utraty części środków. Jeśli chodzi o kurs kryptowalut to jest on bardzo niestabilny, trudność wydobycia kryptowalut czyli ich kopania stale rośnie. Poniżej prezentujemy wykres na którym możecie sprawdzić jak w przeciągu ostatniego roku.

Wykres przedstawiający trudność kopania kryptowalut w 2019 roku

 

Wykres przedstawiający trudność kopania kryptowalut

Cała prawda o kopaniu w chmurze!

Z cyklu “z życia wzięte” czyli nasza przygoda z cloud miningiem! Przeczytaj uważnie!

Rok temu nasza grupa tworząca ten portal zainwestowała trochę pieniędzy w pewną firmę oferującą usługę kopania w chmurze. Firma była dość wiarygodna oraz reklamowała się jako najlepsza firmy kopiąca kryptowaluty w chmurze na świecie! Skuszeni reklamą wpłaciliśmy trochę Bitcoinów mając nadzieję na łatwy i szybki zarobek.

Cała inwestycja była poprzedzona skrupulatnymi wyliczeniami prowadzonymi w oparciu o dostępne na rynku kalkulatory zysków. Mało tego, cena Bitcoina szła ostro w górę, więc wszystko wydawało się być

kurą znoszącą złote jaja

Przez pierwsze dwa miesiące nasz interes kwitł i przynosił zyski. Z miłą chęcią oglądaliśmy zielone słupki pnące się do góry. Kolejne miesiące to spadek cen Bitcoina a co za tym idzie nasza inwestycja zaczęła przynosić straty. Trudność kopania kryptowalut rosła jak szalona, koszty utrzymania koparek i tzw. maintannce costs praktycznie się podwoiły a do zakończenia kontraktu pozostało jeszcze grubo ponad 6 miesięcy. Byliśmy jednak zaślepieni chęcią uzyskania zysku i wierzyliśmy że nadejdą lepsze czasy a inwestycja przynajmniej się zwróci.

Nic bardziej mylnego. Kontrakt zamknęliśmy ze stratą blisko 30% wkładu początkowego.

Podsumowanie!

Nasze mądrości:

 • kopanie kryptowalut w chmurze to mit;
 • jeśli masz ochotę wyrzucać pieniądze w błoto możesz śmiało inwestować w cloud mining;
 • kopanie w chmurze to nie inwestycja tylko hazard;
 • jeśli już chcesz inwestować to zrób to za pomocą chargeback, wtedy masz możliwość odzyskania zainwestowanych pieniędzy;
 • gdy firma oferująca kopanie w chmurze jako sposób płatności za usługę ma tylko opcję zapłaty przy pomocy kryptowalut, na 99% jest to scam czyli oszustwo;

O ile cena kryptowalut znacząco nie wzrośnie stanowczo odradzamy inwestowanie pieniędzy w model biznesowy jakim jest kopanie kryptowalut w chmurze. Śmiało mogę zaryzykować stwierdzeniem że kopanie Bitcoin w chmurze to nic innego jak oszustwo na wielką skalę.

Nie słuchaj namawiaczy na różnych forach internetowych i pseudo stronach o kryptowalutach którzy taki model biznesowy zachwalają. Ich celem jest pozyskanie jak największej ilości osób które zarejestrują się do tego typu programów za pomocą ich linku polecającego. To właśnie dzięki poleconym użytkownikom są oni w stanie zarabiać na kopaniu w chmurze.

Alternatywa do kopania w chmurze

Na naszej stronie znajdziesz kilka opisów firm oferujących kopanie kryptowalut w chmurze. Jednak na początku każdego opisu będziemy Cię informować o zagrożeniu jakim jest niewątpliwie strata pieniędzy.

 

PRO TIP:

Jeśli koniecznie chcesz inwestować w cloud mining to dokładnie przeczytaj jakie opłaty pobiera firma udostępniająca taką usługę a konkretnie:

 • opłaty za prąd
 • koszty związane za utrzymanie urządzeń
 • opłaty za dokonanie wpłaty (tak tak, niektóre firmy takie opłaty pobierają)
 • koszty związane wypłatą środków z waszego salda

Warto także sprawdzić gdzie znajduje się rzekoma kopania kryptowalut a konkretnie w jakim państwie. Nie od dziś wiadomo że cena za energię elektryczną ma zasadniczy wpływ na opłacalność kopania kryptowalut za pomocą koparek. Jeśli firma w której chcemy zainwestować nasze pieniądze ma swoją kopalnie kryptowalut w Wielkiej Brytanii to na 99% prędzej czy później upadnie ponieważ cena energii elektrycznej na wyspach jest największa w całej Europie. Zupełnym przeciwieństwem cenowym jest nasz wschodni sąsiad czyli Ukraina, gdzie ceny energii elektrycznej są najmniejsze.

Przeglądarka Brave

Spodobał Ci się artykuł ? Uważasz że jest wart polecania? Udostępnij go!

Sprawdź jak zarabiać kryptowaluty paswynie

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]