Peter Brandt nie ma dobrych wieści dla inwestorów kryptowalut. Jego zdaniem kurs Bitcoina będzie spadał dalej. I to znacznie niżej, niż jest obecnie na wykresie.

„Mój cel w wysokości 5 500 USD nie znajduje się znacznie poniżej dzisiejszego minimum. Myślę jednak, że niespodzianką może być czas trwania i charakter rynku

– zauważa Brandt w swoim nowym tweecie, który opublikował cztery dni temu.

Znany analityk nie musiał długo czekać na potwierdzenie swoich słów. Co prawda BTC nie spadło jeszcze tak nisko, jak prognozował, ale dziś jest wyceniane przez rynek na 6 760 USD (w momencie pisania tych słów). Całkiem możliwe, że czekają nas dalsze spadki, a potem długotrwały “boczniak”. Ten ostatni nie wiadomo zaś z jakiego poziomu. Czy wspomniane 5 500 USD jest dziś realne? Tak!

Z kolei twórca Cardano, Charles Hoskinson, podpowiada, by ignorować obecne bad newsy i spadki. Jego zdaniem obecna bessa to tylko efekt FUD-u i szumu medialnego, a w konsekwencji paniki na rynku:

„Cena Bitcoinów spada? Pamiętajcie wszyscy, że po tym, jak FUD i manipulacje cenowe znikną, nadal będziemy mieli nasz globalny ruch, który zmieni świat. Zobaczymy ponownie 10 000 USD za 1 BTC i powitamy 100 000 USD za 1 BTC. Kryptowaluty są nie do zatrzymania. Kryptowaluty to przyszłość.”

Dodaje, że społeczność kryptowalut zmieni w przyszłości świat, zaś same cyfrowe walut nie są już do powstrzymania.

W tle zaś media ponownie informują o wydarzeniach z Chin. Tam zaś doszło do zamknięcia przez policję kolejnej giełdy. Platforma BLISS miała od 2 tygodni problemy z wypłatami środków (zwłaszcza kryptowaluty IOST). Nie jest jasne, czy to zadecydowało o interwencji władz. Wiadomo, że firma naruszyła jednak przepisy dot. kontroli kapitału w Chinach i to spowodowało działania służb, o czym mówią właściciele firmy:

„[…] działalność BISS została wstrzymana w następstwie zapytania chińskich organów regulacyjnych dotyczącego usług oferowanych naszym użytkownikom, które mogą nie być zgodne z przepisami dotyczącymi kontroli kapitału w Chinach”.

Jak to wszystko ostatecznie wpłynie na kurs Bitcoina? Dajcie nam znać w komentarzach?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]