Oficjalna wersja przeglądarki internetowej Brave doczekała się wyczekiwanej przez Polaków aktualizacji. Ostatnio twórcy Brave wprowadzili do przeglądarki nowy ciemny motyw, tym razem mamy więcej zmian a najważniejszą z nich jest dodanie możliwości zarabiania tokenów BAT poprzez oglądanie reklam. Polacy oraz obywatele 20 innych krajów mogą już zarabiać kryptowalutę BAT i wypłacać ją na portfel w aplikacji Uphold.

Co prawda Brave już wcześniej umożliwiło Polakom zarabianie na wyświetlanych w przeglądarce reklamach jednak nie wszyscy wiedzieli że warunkiem było pobranie wersji nightly. Tym razem wystarczy pobrać oficjalną wersję:

Co nowego w najnowszej wersji ?

Jak zawsze aktualizacje oficjalnej wersji przeglądarki dostarczają nam wiele nowości, poprawek i dodatków. Tym razem jest podobnie.

Do najważniejszych nowych funkcji należy zaliczyć:

  • umożliwiono zarabianie kryptowaluty BAT w 20-tu nowych krajach (w tym w Polsce) poprzez wyświetlanie prywatnych reklam
  • dodano opcję „Zapisz wszystkie pliki” do WebTorrent
  • zaktualizowano domyślną wyszukiwarkę do DuckDuckGo dla Niemiec, Australii, Nowej Zelandii i Irlandii
  • zaktualizowano menu menedżera profili
  • naprawiono nieprawidłowe wyświetlanie komunikatów na banerze napiwków w niektórych przypadkach
  • uaktualniono Chrom do 78.0.3904.70

Jak włączyć płatne reklamy i zarabiać tokeny BAT?

1. Przede wszystkim należy pobrać i zainstalować aktualną wersję przeglądarki Brave z oficjalnej strony www.brave.com

2. Po zainstalowaniu przeglądarki przejdź do Ustawień i wybierze opcję Nagrody Brave lub wpisz: chrome://rewards/ Włącz Nagrody Brave.

Włączanie reklam w przeglądarce Brave

Warto także zmienić liczbę reklama jakie mają nam się wyświetlać co godzinę z 2 (standardowe ustawienie) na 5.

Ustawienia reklam w przeglądarce Brave

Po włączeniu reklam pojawi Ci się ikonka Ustawienia Reklam. Kliknij ją i z rozwijanego menu wybierz opcję “5 reklam na godzinę”. W ten sposób Twoje zarobki z reklam powinny być większe.

3. Od tej pory przeglądarka Brave będzie wyświetlać reklamy za które dostaniesz tokeny BAT. Reklamy będą pojawiać się losowo.

4. Środki będą gromadzone w wbudowanym w przeglądarkę portfelu kryptowalutowym. Aby je wypłacić musisz zweryfikować swój portfel Brave.

W tym celu kliknij przycisk “Weryfikuj portfel”

Weryfikacja portfela w przeglądarce Brave

Następnie zostaniesz przeniesione do strony serwisu Uphold.com

Jeśli nie masz założonego konta w serwisie Uphold musisz je stworzyć.

Na naszym portalu znajdziesz kompletny poradnik w którym dowiesz się jak wypłacić tokeny BAT z Uphold

Ile mogę zarobić na reklamach w Brave ?

Projekt Brave jest dopiero rozwijany. Z miesiąca na miesiąc liczba użytkowników przeglądarki stale rośnie, przez co staje się ona atrakcyjniejsza dla potencjalnych inwestorów. Im więcej reklam inwestorzy wykupią, tym więcej zarobią użytkownicy korzystający z Brave.

Użytkownicy Brave chwalą się na Redditcie zarobkami oscylującymi w okolicach 20$ miesięcznie. Są to głównie amerykanie, którym reklamy Brave wyświetlają się od samego początku projektu.

Dla porównania ilość reklam dla obywateli USA wynosi 26, dla Polski 2, także na duże zarobki raczej nie możemy na razie liczyć. Z pewnością liczba ta będzie rosła.

Zapraszamy do pobrania przeglądarka i testowania nowych funkcji Brave.

1 Comment

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]